HAKKIMIZDA MİSYON VİZYON
AYKENT AYAKKABICILAR SİTESİ
TANITIM FİLMİ
İZLE
Konya Ayakkabıcılar Odası 6362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu’na göre kurulmuş, kamu kurumu niteliğinde tüzel kişiliğe haiz, yöneticileri Yüksek Seçim Kurulu gözetiminde yapılan bağımsız seçimlerle iş başına gelen bir meslek kuruluşudur.

Konya Ayakkabıcılar Odası; 1955 yılında Konya Kunduracılar Cemiyeti olarak kurulmuş, 1965 yılında Konya Kunduracılar Derneği, 1992 Yılında Meslek Odası olarak ünvanı Konya Kunduracılar Odası olarak tescil edilmiş, 1999 yılında yapılan Genel Kurulda bü günkü ünvanını alarak Konya Ayakkabıcılar Odası olarak tescil edilmiştir.

Konya Ayakkabıcılar Odası üyeleri, Konya ilinde küçük ve orta ölçekli, Ayakkabı ve Deri ürünleri işi ile iştigal eden esnaf ve sanatkarlardan oluşmaktadır. Yönetim Kurulu’nun ve Denetim Kurulu’nun seçimle işbaşına gelmesi ve iç yönetimlerinde bağımsız olması sebebiyle, aynı zamanda sivil toplum kuruluşudur. Üyelerini ulusal ve uluslar arası kulvarlarda temsil eder. Üyelerinin gelişmeleri doğrultusunda çalışmalar yapar.

Konya Ayakkabıcılar Odası’nı 7 kişiden oluşan Yönetim Kurulu yönetir ve 3 kişiden oluşan Denetim Kurulu denetler. Bünyesinde üyelerin iş ve işlemlerini yapmak ve yol göstermek amacıyla 1 Genel Sekreter istihdam edilmektedir.

Konya Aykent Ayakkabıcılar Sanayisinde ve Konya merkezinde bulunan Ayakkabı ve Deri Ürünleri sektöründe, Ayakkabı İmalatçısı, Toptan Ayakkabıcı, Perakende Ayakkabıcı , Ayakkabı Tamircisi, Ayakkabı Sayacısı, Mestçi, Çanta ve Deri Ürünleri İmalatı, toptan ve perakende satışı yapan 1500 civarında işletme bulunmaktadır. Bu işletmeler, Şirket ve şahıs firmaları bakımında kanuna uygun olduğu, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası veya Konya Ayakkabıcılar Odası gibi ilgili meslek odalarında kayıtlıdır.

E-BÜLTEN

NİŞANTAŞ MH. VATAN CAD. METEHAN SK.
ESNAF SARAYI KAT:4/403
0 332 236 66 76
×
×