Ayakkabı fuarı için adım atıldı | 22.3.2022
Konya Ayakkabıcılar Odası Başkanı Muhammet Acar, önümüzdeki yıl Konya’da görkemli bir ayakkabı ve moda fuarı düzenlemek istediklerini belirtti. Şu an fuarla ilgili plan aşamasında olduklarını ve fuar öncesi Konya ayakkabı sektörünün daha iyi tanıtılması için bir tanıtım filmi çektiklerini belirten Acar gazetemize özel yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Konya Aykent Ayakkabıcılar Sanayii Türkiye’de değil, dünyada bir marka. Konya ayakkabı anlamında ilerleyen süreçte de bir marka şehir olacak. Biz bu konuyla alakalı da büyük bir çalışma içerisindeyiz. Konya’daki sektörün yaptığı ürünleri, ayakkabı çeşitliliğini, kalitesini, kapasitemizi tanıtacak bir tanıtım filmi hazırlıyoruz. Bu filmin yayınlanmasının akabinde de Konya’da ayakkabı fuarı düzenlemek için adımlarımızı atacağız. İnşallah gelecek sene görkemli bir fuar düzenlemeyi hedefliyoruz.”Kaynak: Ayakkabı fuarı için adım atıldı

Tanıtım filmi çekiliyor

“Şu an sanayide tanıtım filminin çekimleri devam ediyor” diyen Acar, filmin dört ayrı dilde yapıldığına dikkat çekti. Acar, “Film sadece Türkiye’de gösterime girmeyecek. Dünyada ayakkabı sektörü içinde Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde ve Türk Cumhuriyetlerinde tanıtım filmini yayınlayacağız. Konya’nın ayakkabıdaki üretim marjını tüm dünyaya göstermiş olacağız. Biz zaten Konya olarak halihazırda dünyanın 20’den fazla ülkesine ihracat yapıyoruz. Sanayide üreticilerimiz iç ve dış pazara ayakkabı yetiştiremiyor. Ama bu tanıtım filmi ve fuar bizim uluslararası düzeyde pazarımıza çok büyük katkı sağlayacak. Zaten fuarında ismi sadece ayakkabı değil de ayakkabı ve moda fuarı olsun daha yelpazesi geniş olsun istiyoruz” diye konuştu.Kaynak: Ayakkabı fuarı için adım atıldı.

Dünyada sıralamayagirmek istiyoruz.

Fuarın 2023 yazına yapılmasını istediklerinin altını çizen Acar, “İnşallah tanıtım filmimiz bittikten sonra ve dünyaya sektör temsilcilerine tanıtım filmi yayıldıktan sonra Konya ayakkabı sektörünün, imalatçılarını, üretim çeşitliliğini, kalitesini, ayakkabıda üretim kapasitesini Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak için ayakkabı ve moda fuarımızı yapmak istiyoruz. İlk etapta hemen bugünden yarına yaptık oldu fuarı olsun istemiyoruz. Dünya temsilcilerinden, ayakkabı sektör gruplarından mağazacılar, toptancı firmalarından olmak üzere toplamda en az 4 günlük fuara 500 tane yabancı toptancı mağazacı firmanın gelmesi amacındayız. Dünyada sıralamaya girebilecek bir sektör fuarı yapmak istiyoruz. İnşallah başaracağımıza da inancım tam” dedi.Kaynak: Ayakkabı fuarı için adım atıldı.

2008’den beri yapılmıyor.

En son 2008 yılında Konya Ayakkabı Fuarı’nın tertip edildiğini dile getiren Acar, “1994 yılında amatör şekilde Konya’da ayakkabı fuarları başladı. Profesyonel şekilde devam ederken de 2008 yılında sonlandırıldı. O yıllarda Konya’nın fason üretime yönelmesi ile birlikte Konya’ya gelen pazar kaybedildi. Öyle olunca da fuarlar durdu diye düşünüyoruz. O yüzden artık Konya’daki bu algıyı da değiştirmek istiyoruz. Bizim sektörle ilgili Konya’da bu fuarı yapmakla ilgili önümüzde herhangi bir engel yok. Biz bunun izinlerini bakanlığımızdan talep edeceğiz. Eminim ki bizi bu anlamda devletimiz destekleyecektir. En geç 2023 yılında fuarımızı harekete geçirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.Kaynak: Ayakkabı fuarı için adım atıldı.

Firmalarda istiyor.

Konya ayakkabı sektörününde fuarı canı gönülden istediğini söyleyen Acar, “Aykent Ayakkabıcılar Sitesi’ndeki ayakkabıcılar İzmir’deki İstanbul’daki fuarlara gidiyorlardı. Konya’nın da kendi içinde bu fuarı artık hak ettiğini biz düşünüyoruz. Konya ayakkabıda bir numara. Bu anlamda bir numara olan bir şehrin fuarı neden olmasın. Konya’da bir Tarım Fuarı yapılıyor biliyorsunuz. Geçtiğimiz günlerde de yapıldı. Çok yoğun talep oldu. Ve bu Tarım Fuarı Avrupa’da birinci sırada, dünyada ikinci sırada olan bir fuar. Neden çünkü Konya tarımın başkenti şehirlerimizden. Bizim isteğimizde İtalya’dan ve Almanya’dan sonra ilk üç içinde yer alabilmek. Odamız bünyesinde olan firmalarımız da bunu canı gönülden istiyorlar. Satış ve Pazarlama anlamında tüm Konyalı firmalarımıza ivme kazandıracak. İnşallah bir an önce hayata geçmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.Kaynak: Ayakkabı fuarı için adım atıldı

E-BÜLTEN

NİŞANTAŞ MH. VATAN CAD. METEHAN SK.
ESNAF SARAYI KAT:4/403
0 332 236 66 76
×
×